NI70-W80-OA41L-Q12
Inductive Sensor, Rectangular housing W80, Switching distance 70 mm, Non-flush, IP67, -25…70 °C, 2-wire AC/DC, M12 connector
Inductive Sensor, Rectangular housing W80, Switching distance 70 mm, Non-flush, IP67, -25…70 °C, 2-wire AC/DC, M12 connector
Inductive Sensor, Rectangular housing W80, Switching distance 70 mm, Non-flush, IP67, -25…70 °C, 2-wire AC/DC, M12 connector
| Output type | DC / AC |
|---|---|
| External dimensions | Square |
| Connection | M12, 4-pin |
| Sensing range | 70 mm |
| Housing material | PA |
| Sensing surface material | PA |
| Switching frequency | 20 Hz |
| Supply voltage | 20 ... 250 V AC/DC |
| Load current | DC ≤ 100 mA / AC ≤ 200 mA |
| Ambient temperature | -25 … +70 ℃ |
| Output status | NO |
No additional information at this time.
| CE | ELCO_Plastic Square_CE.pdf |
|---|---|
| Datasheet | ELCO_方形_DataSheet_CN.pdf |
| Datasheet | ELCO_Compact rectangular-W80_DataSheet_EN.pdf |
| 3D Drawing | ELCO_Ni70-W80-OA41L-Q12.STEP |
| Manual | ELCO_Inductive Sensors Introduction_Manual_EN.pdf |
There are no reviews yet
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
{"one"=>"Select 2 or 3 items to compare", "other"=>"{{ count }} of 3 items selected"}