NI30-W40-CD6L-Q12
Inductive Sensor, Rectangular housing W40, Switching distance 30 mm, Non-flush, IP67, -25…70 °C, 2-wire DC, M12 connector
Inductive Sensor, Rectangular housing W40, Switching distance 30 mm, Non-flush, IP67, -25…70 °C, 2-wire DC, M12 connector
Inductive Sensor, Rectangular housing W40, Switching distance 30 mm, Non-flush, IP67, -25…70 °C, 2-wire DC, M12 connector
| Ambient temperature | -25 … +70 ℃ |
|---|---|
| Connection | M12, 4-pin |
| Product size | 66 x 40 x 40 mm |
| Output type | DC |
| Output status | NC |
| Sensing range | 30 mm |
| Housing material | PA |
| Sensing surface material | PA |
| Switching frequency | 50 Hz |
| Supply voltage | 10 ... 30 V DC |
| Load current | ≤ 100 mA |
| External dimensions | Square |
No additional information at this time.
| CE | ELCO_Plastic Square_CE.pdf |
|---|---|
| Datasheet | ELCO_方形_DataSheet_CN.pdf |
| Datasheet | ELCO_Compact rectangular-W40_DataSheet_EN.pdf |
| 3D Drawing | ELCO_Ni30-W40-CD6L-Q12.STEP |
| Manual | ELCO_Inductive Sensors Introduction_Manual_EN.pdf |
There are no reviews yet
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
{"one"=>"Select 2 or 3 items to compare", "other"=>"{{ count }} of 3 items selected"}