NI15-M30-LIU
Inductive Sensor, Threaded cylindrical housing M30, Switching distance 3…15 mm, Non-flush, IP67, -25…70 °C, 0…20 mA & 0…10 V DC, Cable 2 m
Inductive Sensor, Threaded cylindrical housing M30, Switching distance 3…15 mm, Non-flush, IP67, -25…70 °C, 0…20 mA & 0…10 V DC, Cable 2 m
Inductive Sensor, Threaded cylindrical housing M30, Switching distance 3…15 mm, Non-flush, IP67, -25…70 °C, 0…20 mA & 0…10 V DC, Cable 2 m
| Ambient temperature | -25 … +70 ℃ |
|---|---|
| Cable type | PVC |
| Connection | Cable |
| Sensing range | 15 mm |
| Sensing surface material | PBT |
| Housing material | Nickel-plated brass |
| Switching frequency | 200 Hz |
| Supply voltage | 10 ... 30 V DC |
| External dimensions | M30 x 1.5 |
| Output type | Current + Voltage |
| Mounting | Non-flush |
No additional information at this time.
| CE | ELCO_Metal Housing_CE.pdf |
|---|---|
| Datasheet | ELCO_模拟量系列_DataSheet_CN.pdf |
| Datasheet | ELCO_Analog output-M30_DataSheet_EN.pdf |
| 3D Drawing | ELCO_Ni15-M30-LIU.STEP |
| Manual | ELCO_Inductive Sensors Introduction_Manual_EN.pdf |
There are no reviews yet
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
{"one"=>"Select 2 or 3 items to compare", "other"=>"{{ count }} of 3 items selected"}