FI7-Q25-CA41L
Inductive Sensor, Rectangular housing Q25, Switching distance 7 mm, Flush, IP67, -25…70 °C, 2-wire AC/DC, Cable 2 m
Inductive Sensor, Rectangular housing Q25, Switching distance 7 mm, Flush, IP67, -25…70 °C, 2-wire AC/DC, Cable 2 m
Inductive Sensor, Rectangular housing Q25, Switching distance 7 mm, Flush, IP67, -25…70 °C, 2-wire AC/DC, Cable 2 m
| Ambient temperature | -25 … +70 ℃ |
|---|---|
| Cable type | PVC |
| Supply voltage | 20 ... 250 V AC/DC |
| Connection | Cable |
| Load current | DC ≤ 100 mA / AC ≤ 200 mA |
| Output status | NC |
| Product size | 38 x 25 x 25 mm |
| Sensing range | 7 mm |
| Housing material | ABS + PBT |
| Sensing surface material | ABS + PBT |
| Switching frequency | 300 Hz |
No additional information at this time.
| CE | ELCO_Plastic Square_CE.pdf |
|---|---|
| Datasheet | ELCO_方形_DataSheet_CN.pdf |
| Datasheet | ELCO_Compact rectangular-Q25_DataSheet_EN.pdf |
| 3D Drawing | ELCO_Fi7-Q25-CA41L.STEP |
| Manual | ELCO_Inductive Sensors Introduction_Manual_EN.pdf |
There are no reviews yet
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
{"one"=>"Select 2 or 3 items to compare", "other"=>"{{ count }} of 3 items selected"}