FI5-Q18C-CN6L
Inductive Sensor, Rectangular housing Q18C, Switching distance 5 mm, Flush, IP67, -25…70 °C, NPN NC, Cable 2 m
Inductive Sensor, Rectangular housing Q18C, Switching distance 5 mm, Flush, IP67, -25…70 °C, NPN NC, Cable 2 m
Inductive Sensor, Rectangular housing Q18C, Switching distance 5 mm, Flush, IP67, -25…70 °C, NPN NC, Cable 2 m
| Output type | NPN |
|---|---|
| Sensing range | 5 mm |
| Output status | NC |
| External dimensions | Square |
| Mounting | Flush |
| Product size | 30.5 x 18 x 10 mm |
| Connection | Cable |
| Cable type | PVC |
| Ambient temperature | -25 … +70 ℃ |
| Housing material | ABS + PBT |
| Sensing surface material | ABS + PBT |
| Switching frequency | 800 Hz |
No additional information at this time.
| CE | ELCO_Plastic Square_CE.pdf |
|---|---|
| Datasheet | ELCO_方形_DataSheet_CN.pdf |
| Datasheet | ELCO_Compact rectangular-Q18C_DataSheet_EN.pdf |
| 3D Drawing | ELCO_Fi5-Q18C-CN6L.STEP |
| Manual | ELCO_Inductive Sensors Introduction_Manual_EN.pdf |
There are no reviews yet
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
{"one"=>"Select 2 or 3 items to compare", "other"=>"{{ count }} of 3 items selected"}