FI5-Q18-CSA3L
Inductive Sensor, Rectangular housing Q18, Switching distance 5 mm, Flush, IP67, -25…70 °C, 2-wire AC NC, Cable 2 m
Inductive Sensor, Rectangular housing Q18, Switching distance 5 mm, Flush, IP67, -25…70 °C, 2-wire AC NC, Cable 2 m
Inductive Sensor, Rectangular housing Q18, Switching distance 5 mm, Flush, IP67, -25…70 °C, 2-wire AC NC, Cable 2 m
| Ambient temperature | -25 … +70 ℃ |
|---|---|
| Connection | Cable |
| Cable type | PVC |
| Sensing range | 5 mm |
| Housing material | ABS + PBT |
| Sensing surface material | ABS + PBT |
| Switching frequency | 300 Hz |
| Supply voltage | 20 ... 250 V AC |
| Output status | NC |
| Load current | ≤ 200 mA |
| Output type | AC |
| External dimensions | Square |
No additional information at this time.
| CE | ELCO_Plastic Square_CE.pdf |
|---|---|
| Datasheet | ELCO_方形_DataSheet_CN.pdf |
| Datasheet | ELCO_Compact rectangular-Q18_DataSheet_EN.pdf |
| 3D Drawing | ELCO_Fi5-Q18-CSA3L.STEP |
| Manual | ELCO_Inductive Sensors Introduction_Manual_EN.pdf |
There are no reviews yet
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
{"one"=>"Select 2 or 3 items to compare", "other"=>"{{ count }} of 3 items selected"}